Obóz przygotowawczy dla tenisistów Niechorze

Informacje organizacyjne

Termin: 02 – 08 kwietnia 2018

Miejsce: Niechorze (ok 350 km od Poznania)

Zakwaterowanie: Ośrodek Wczasowy Mewa w Niechorzu (odwiedź stronę ośrodka)

Profil uczestników: dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 roku życia, sklasyfikowani na listach PZT lub TE

Dojazd: autokarem z Poznania

Cena: 1 350 zł | 1 190 zł dla zawodników Parku Tenisowego Olimpia (przedpłata: 600 zł – rezerwacja miejsca)

 

Informacje sportowe

Cel obozu: budowanie bazy tlenowej w okresie przygotowawczym, jako przygotowanie dzieci i młodzieży do letniego okresu startowego oraz integracja środowiska zawodniczego.

 

Obóz sportowy 2018 – program:

Fundamental: treningi o charakterze ogólnym, poprawiające mobilność oraz stabilność dzieci i młodzieży, trenujących tenis. Uwzględniają pracę nad najsłabszym ogniwem i utrwalają prawidłowe wzorce ruchowe, by przywrócić właściwą postawę i czucie głębokie ciała. Część ćwiczeń na naszym obozie motorycznym będzie miała charakter kompensacyjny w celu wyrównania asymetrii powstałych w wyniku ostatnich obciążeń w okresie startowym.

Power: treningi o zróżnicowanej intensywności poprawiające cztery, podstawowe cechy motoryczne: koordynacja, szybkość, siła i wytrzymałość.

Recovery: zajęcia obejmujące aktywną regenerację i odnowę biologiczną dzieci i młodzieży (automasaż, stretching, biegi regeneracyjne, ćwiczenia oddechowe).

Footwork: treningi, których celem jest poprawa poruszania się na korcie oraz lepsze ustawienie do piłki.

 

Kadra trenerska

Jarosław Wołąsiewicz

posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w pracy z zawodnikami, zarówno dorosłymi, jak również dziećmi i młodzieżą. Z wykształcenia jest magistrem fizjoterapii oraz trenerem II klasy Polskiego Związku Tenisowego. Pracował jako indywidualny trener pary deblowej Rosolska/Jans (PZT Prokom) oraz był głównym trenerem Klubu GTHGC Hamburg. Obecnie jest trenerem koordynatorem Parku Tenisowego Olimpia oraz trenerem kadry Polski do lat 12.

Witold Zielazek

z wykształcenia jest Trenerem Przygotowania Motorycznego wg koncepcji Athlete’s Performance (EXOS) USA oraz absolwentem poznańskiej AWF na kierunku wychowanie fizyczne oraz fizjoterapia. Posiada tytuł FMS Expert. Jest trenerem przygotowania motorycznego zespołu 1. ligi koszykarek ENEA AZS Poznań oraz zawodników sekcji PRO Parku Tenisowego Olimpia. Na co dzień pracuje ze sportowcami w specjalistycznym Centrum Body Work. Udziela się jako wykładowca w programie SportSupport oraz prowadzi obozy i szkolenia z zakresu Długofalowego Rozwoju Młodego Sportowca, skierowanego do trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Marcin Pagór

trener tenisa z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem. Jego zawodnicy uczestniczyli w turniejach rangi: Fed Cup, Davis Cup, ATP, WTA, ITF, ETA, TE, USTA. Przez 14 lat działał w USA (Phoenix, Arizona), gdzie wyszkolił dziesiątki zawodników odnoszących sukcesy w USTA oraz ITF – ach. W latach 2004 i 2009 Marcin był nominowany na Trenera Roku przez Professional Tennis Registry w USA. W 2005 otrzymał nagrodę i wyróżnienie za osiągnięcia sportowe w Wigwam Resort (Award of the Outstanding Juniors Program at Wigwam Resort, Litchfield Park, Arizona). W 2009 roku Marcin był także trenerem kadry juniorów Southwest USTA (Arizona, New Mexico, Texas). Obecnie jest trenerem Parku Tenisowego Olimpia i zajmuje się szkoleniem zawodników, także podczas obozów sportowych dla dzieci i młodzieży.