OBÓZ TENISOWY PRO – ŻYWIEC

OBÓZ TENISOWY DLA ZAWODNIKÓW W ŻYWCU

Termin

06 – 14 lipca 2019

Cena

2299 zł/osobę

Zawodnicy sekcji PRO Parku Tenisowego Olimpia – 2099zł/osobę.

Untitled design

Profil uczestników

Obóz organizowany jest z myślą o dzieciach/młodzieży uprawiających(-ej) tenis zawodniczo, sklasyfikowanych (-ej) na listach Polskiego Związku Tenisowego (narodowych związków innych państw – w przypadku udziału dzieci zza granicy). Decyzja o dopuszczeniu zawodników na obóz podejmowana jest przez sztab trenerski klubu Park Tenisowy Olimpia. Zawodnicy mogą wziąć udział w obozie za zgodą swojego trenera prowadzącego. Działanie te mają na celu zapewnienie szkolenia na wysokim poziomie.

Wiek uczestników

Najmłodsi uczestnicy obozu muszą posiadać doświadczenie gry w zielonej kategorii „Tenis 10” (9-10 lat). Następną kategorią wiekową są skrzaty (11-12 lat) i młodzicy (13-14 lat). Zajęcia będą odbywały się w starannie dobranych grupach, utworzonych na podstawie wieku oraz poziomu zaawansowania.

Lokalizacja

Żywiec – leży w południowej Polsce, w województwie śląskim, w głębokim obniżeniu śródgórskim – Kotlinie Żywieckiej, nad łączącymi się w pobliżu centrum miasta rzekami Sołą i Koszarawą. W pobliżu znajdują się pasma górskie: Beskid Mały, Śląski i Żywiecki. Od Poznania oddalony jest o 453 km.

Projekt bez tytułu (1)

Ośrodek

Tenis Park Żywiec prowadzi swoją działalność już od 1918 roku! Od tamtego czasu nieustannie poszerza swoje możliwości i zaplecze sportowe, by móc zapewnić odwiedzającym go tenisistom odpowiednie warunki do treningu, a także do wypoczynku.

Obiekt posiada: 7 kortów otwartych o nawierzchni ceglanej oraz 3 korty kryte ze sztuczną trawą. Ponadto ośrodek dysponuje boiskiem piłkarskim.

Uczestnicy obozu zostaną zakwaterowani w 2- i 3- osobowych pokojach z łazienkami. Wielkie tradycje sportowe, bogata i nowoczesna baza sportowo-rekreacyjna, wspaniałe lasy, świeże, górskie powietrze sprawia że ośrodek TENIS PARK ŻYWIEC to wymarzone miejsce na organizację obozu tenisowego.

Projekt bez tytułu

Wyżywienie

Dzieci mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Ośrodek dysponuje własną salą jadalną, gdzie kucharze, serwują specjalnie przygotowywane, zdrowe  posiłki idealne dla sportowców. Wyżywienie obejmuje 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. W trakcie trwania obozu dzieci mają zagwarantowaną wodę. W dzień wyjazdu uczestnicy otrzymają dodatkowo suchy prowiant „na drogę”.

Program sportowy

Wysoka jakość szkolenia to główne założenie realizowane podczas obozu PRO organizowanego przez Park Tenisowy Olimpia. Starannie wyselekcjonowana grupa uczestników oraz doświadczonyzaangażowany sztab szkoleniowy – są gwarantem profesjonalnego szkolenia na najwyższym poziomie. W ramach programu szkoleniowego realizujemy zajęcia tenisowe, motoryczne oraz mentalne.

Untitled design (1)

Treningi tenisowe


Celem szkolenia jest przygotowanie młodych tenisistów do dalszego sezonu startowego poprzez grę z rówieśnikami prezentującymi podobny, co oznacza wysoki, poziom tenisowy.

Uczestnicy zgrupowania będą brać udział w ciągu dnia w dwóch blokach treningowych (łącznie 3 h). Zajęcia odbywać się będą na 6 kortach. Na każdym korcie zadania realizować będzie czworo zawodników.

Treningi prowadzone podczas obozu nastawione będą na:

1) poprawę elementów taktycznych gry zarówno w singlu jak i w deblu. Zawodnicy będą wykonywać zadania z zakresu 5 podstawowych sytuacji meczowych,

2) sparingi i grę turniejową. W prawidłowym rozwoju młodego sportowca nieocenione znaczenie ma rywalizacja z rówieśnikami prezentującymi różnorodne sposoby rozgrywania pojedynków. Selektywny dobór zawodników uczestniczących w obozie zapewnia najwyższy poziom rywalizacji.

Naszym celem nie jest poprawa techniki gry – jesteśmy świadomi, że każdy z zawodników realizuje indywidualny program szkoleniowy ze swoim trenerem, który odpowiada za wyszkolenie techniczne. Po zakończeniu zgrupowania, chętnie podzielimy się z trenerami naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi danego zawodnika.

Untitled design (2)

Treningi Ogólnorozwojowe


Fundamentem właściwego rozwoju ukierunkowanego jest ogólna sprawność fizyczna, której rozwój u zawodników w wieku od 10 do 14 r. ż stanowić powinien aż 50 – 60% objętości treningowej.

Każdy uczestnik zgrupowania weźmie udział w profesjonalnych sesjach treningu motorycznego (min. 1,5 h/dziennie) mających na celu wydobycie potencjału ruchowego zawodnika. Łańcuch biokinematyczny każdego sportowca jest tak silny, jak najsłabsze jego ogniowo!

W treningu motorycznym prowadzimy kilka rodzajów sesji treningowych:

FUNDAMENTAL – praca nad jakością podstawowych wzorców ruchowych, mobilnością, stabilnością oraz koordynacją ruchu. Jej celem jest zmniejszenie asymetrii ciała wywołanych dysbalansem mięśniowo – powięziowym.

POWER – to zajęcia, w których kształtowane są elementarne zdolności motoryczne takie jak siła i moc, które są niezbędne dla pełnego rozwoju młodego sportowca. Siła kształtowana jest na bazie własnego ciężaru ciała w formie ćwiczeń kalistenicznych lub z lekkim oporem zewnętrznym takim jak gumy, piłki lekarskie, sandbag. Moc na tym poziomie zawiera wiele ćwiczeń plyometrycznych, których nadrzędnym celem jest profilaktyka urazów. Zajęcia odbywają się w formie obwodu stacyjnego.

MOVEMENT – to zajęcia związane z nauką efektywnego i ekonomicznego poruszania się. Nauka startu, przyspieszenia, hamowania, cięcia, zmiany kierunku ruchu stanowią tzw. „ABC” poruszania się. Na tych zajęciach, kształtowana jest również kondycja odpowiadająca systemom metebolicznym charakterystycznym dla tenisa jak również koordynacja wzrokowo – ruchowa oraz szybkość reakcji.

RECOVERY – to zajęcia poświęcone aktywnej regeneracji. Poprzez automasaż, różne formy stretchingu oraz oddech, wyrabiamy nawyk dbania o własne ciało w celu profilaktycznym oraz przyspieszenia odnowy po intensywnych treningach. Jest to również okazja by przekazać niezbędną wiedzę na temat właściwego odżywiania się przed, w trakcie i po wysiłku.

Untitled design (3)

Treningi mentalne


Celem zajęć z psychologii sportu będzie wzmocnienie mentalne zawodnika – tenisista powinien znać swoje mocne i słabe strony oraz wiedzieć jak radzić sobie z sytuacjami stresowymi na korcie. Zawodnicy poznają także zachowania sprzyjające koncentracji i mobilizacji na korcie.

Podczas zajęć zawodnicy będą uczestniczyć w warsztatach o następującej tematyce:

  • Co to stres i jak sobie z nim radzić?
  •  Nauka wyrażania emocji i radzenia sobie z nimi podczas meczu
  • Ćwiczenie koncentracji poprzez gry i zabawy
  • Ćwiczenia motywacyjne – żeby chciało nam się chcieć!
  • Ćwiczenia wizualizacyjne
  • Projektowanie swoich celów
  • Zajęcia poprawiające wiarę w siebie i w swoje umiejętności
  • Pewność siebie – na korcie i poza nim
  • Ćwiczenia rozwijające kreatywne i logiczne myślenie

Nie to co osiągasz, ale to co

Kadra

Kadra Żywiec 2017

 

Video – relacja

Każdego dnia staramy się uwiecznić zaangażowanie naszych zawodników na zdjęciach i filmikach, z których później tworzymy pamiątkowy film.

Rekomendacje

Untitled design (5)

Najcenniejszą rekomendacją naszych obozów są opinie rodziców dotychczasowych uczestników oraz zadowoleni z postępów zawodnicy:

„Gratuluję profesjonalnej organizacji obozu. Córka po 10 dniach na obozie wykonała niesamowity skok umiejętnościowy. Jestem pod wrażeniem zaangażowania całej kadry oraz zapału z jakim motywujecie Państwo młodych ludzi do pracy. Szczerze gratuluję i jednocześnie dziękuję.”

Grzegorz, tata Julii

„ Chcieliśmy podziękować za możliwość wzięcia udziału w obozie przez naszego syna Mikołaja. Mikołaj wrócił z obozu zachwycony. Organizacja była absolutnie wzorowa, dzieci miały okazję podnieść swoje umiejętności tenisowe, a jednocześnie bardzo miło spędzić czas. Przy okazji kieruję bezpośrednie podziękowania do całej Kadry. Już w tej chwili możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że Mikołaj weźmie udział w podobnym obozie w roku przyszłym.”

Michał, tata Mikołaja

„Witam, dziękuję trenerom jak i organizatorom obozu PRO w Kołobrzegu. Mój syn po raz pierwszy wrócił z obozu  usatysfakcjonowany ilością treningów tenisowych i z wyraźnie lepszą grą na korcie.  Efektywne treningi oraz życzliwa kadra zaowocowały jeszcze większym zapałem mojego syna do tenisa za co jestem Państwu bardzo wdzięczny. Pozdrawiam”

Andrzej, tata Michała