Maciej Lorenz

profileimage

Od wielu lat tenis jest jego największą pasją. Swoją przygodę z rakietą rozpoczął w wieku 9 lat i pomimo stosunkowo wcześnie zakończonej kariery zawodniczej ma na swoim koncie wiele sukcesów. Zdobył aż 12 medali Mistrzostw Polski, w tym 4 złote. W 2005 roku osiągnął 5. pozycję w rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Wielokrotnie rywalizował również na arenie międzynarodowej (turnieje juniorskie ITF, rozgrywki ligi niemieckiej). Maciej współpracuje z Parkiem Tenisowym Olimpia od początku istnienia klubu. Jest odpowiedzialny m.in. za koordynowanie „Sekcji Pro” – grupy dzieci mającej aspiracje zawodnicze.

Obecnie dla Macieja najważniejsze są sukcesy jego podopiecznych. Trenowani przez niego zawodnicy z powodzeniem uczestniczą w turniejach krajowych („Tenis 10”, OTK, Mistrzostwa Polski ), a także w międzynarodowych imprezach z cyklu ITF. Ku uciesze szkoleniowca młodzi adepci doskonale radzą sobie nie tylko w turniejach indywidualnych, ale również w rozgrywkach drużynowych (zespół„Tenisowe Pioruny” zajął 5. miejsce w Polsce 2013 roku w ogólnokrajowych finałach „Talentiady”).

Maciej marzy o tym, aby wyszkolić zawodnika światowego formatu. Póki co, sam rokrocznie uczestniczy w międzynarodowym turnieju ATP Challenger (POZNAŃ OPEN), przysparzając tym samym mnóstwo radości swoim podopiecznym i motywując ich w ten sposób do aktywnego trenowania.