Poradnik

Jak przygotować się do obozu tenisowego?

Wieloletnie doświadczenie w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży pozwoliło nam stworzyć niezbędnik, który z pewnością przyda się każdemu obozowiczowi. W ośrodkach wczasowych, do których się udajemy zawsze spotykamy znakomite warunki do wypoczynku, zabawy i treningu, jednak każdy uczestnik uczy się na nich również samodzielności.

Co powinniście więc ze sobą zabrać, aby spędzić ten czas zgodnie z oczekiwaniami?

  • koszulki i bluzy (warto zabrać dodatkowo cieplejszą bluzę lub polar oraz kurtkę przeciwdeszczową)
  • minimum dwie pary wygodnych spodni dresowych
  • dwie pary wygodnych butów, przystosowanych do zajęć sportowych
  • bieliznę
  • klapki
  • czapkę z daszkiem lub inne nakrycie głowy, które osłoni nas przed słońcem
  • kosmetyki (pasta do zębów, mydło, żel pod prysznic, szampon) oraz ręcznik
  • krem do opalania z filtrem UV
  • środek przeciw komarom

Najlepiej jest przygotować sobie wcześniej listę, aby mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy.

Często pojawiają się pytania o ilość pieniędzy, którą powinni mieć przy sobie obozowicze. Warto przekazać dziecku niewielkie kieszonkowe, które będzie mógł przeznaczyć na własne potrzeby. Przypominamy jednak, że uczestnicy wyjazdu mają zapewnione wyżywienie, wodę oraz udział w różnego rodzaju atrakcjach, dlatego też większe ilości gotówki nie będą potrzebne.

Wielu obozowiczów zabiera również aparaty fotograficzne. Należy jednak pamiętać, że na takim wyjeździe cały czas jesteśmy w ruchu i sprzęt można łatwo uszkodzić lub zgubić. Przypominamy też że wszystkie ważne momenty uwieczniamy na zdjęciach, które zamieścimy na wirtualnym dysku, do którego będziecie mieli Państwo dostęp.

W przypadku, gdy dziecko zażywa leki wówczas powinny być one przekazane wychowawcy z dokładną instrukcją ich podawania, zawartą w karcie kwalifikacyjnej. Zaznaczamy jednocześnie, że nad bezpieczeństwem i zdrowiem dzieci czuwa obozowa pielęgniarka, dlatego też nie należy się martwić o swoje pociechy. Będą w dobrych rękach!

Zachęcamy do tego, aby podczas „Tenisowych Wakacji” zrezygnować z używania tabletów, laptopów i innych gadżetów elektronicznych. Plan obozu jest bardzo intensywny i obozowicze nie mają zbyt wiele czasu by korzystać z zabranych ze sobą sprzętów. Dodatkowo wszelkie przedmioty użytkowane w grupie dzieci narażone są na zniszczenie.

Informujemy jednocześnie, że nie ponosimy odpowiedzialności za zgubiony lub zniszczony sprzęt/przedmioty uczestników, dlatego sugerujemy by wartościowe rzeczy pozostawić w domu.